اخبار انجمن

همایش رکورد و طرح جدید

بسمه تعالی.

مدیران عامل محترم مراکز اسقاط و بازیافت کشور.

سلام علیکم.
با احترام، ضمن تبریک پیشاپیش فرارسیدن سال ۱۳۹۴، و قدردانی و سپاس از زحماتی که در سال جاری در خصوص اسقاط گسترده خودروهای فرسوده انجام پذیرفت، به اطلاع می رسد روز شنبه ۲۳ اسفند ۹۳ در سالن همایشهای سازمان حفاظت محیط زیست، جنب پارک پردیسان تهران، همایش رکورد خروج بالاتر از ۳۰۰ هزار دستگاهی خودروهای فرسوده از ناوگان حمل و نقل با  حضور معاون اول محترم رئیس جمهور، معاون محترم اجرایی رئیس جمهور و سایر مقامات اجرایی کشور برگزار می گردد.
از کلیه مدیران محترم مراکز اسقاط و بازیافت دعوت می گردد در این همایش ملی و تقدیر از سه مرکز نمونه و سایر فعالان این عرصه حضور به هم رسانند.
با توجه به رونمایی از طرح اسقاط ۹۴ (اسقاط بدون جایگزین کلیه کاربری ها) در این همایش، توسط معاون محترم اجرایی رئیس جمهور، شرایط زیر برای این طرح و فعالیت در سال آتی ابلاغ می گردد:
۱- طرح آسمان من روز جمعه ۲۲ اسفند مسدود خواهد شد.
۲- معادلسازی و سن فرسودگی برای کاربری های مختلف در این طرح جدید بر اساس مقررات (اطلاعیه قبلی) می باشد.
تبصزه – در صورت لزوم و فراهم شدن امکان نرم افزاری مربوط، ثبت نام برای سن های بالاتر از سن مصوب به طور جداگانه اعلام خواهد شد.
۳- ثبت نام کلیه کاربری ها، صرفا با پلاک ملی (و نه پلاک مجازی) امکان پذیر خواهد بود.
۴- مقررات اسقاط خودروهای قابل تردد کمافی السابق پابر جا بوده و ستاد در طرح جدید سخت گیری بیشتری اعمال خواهد کرد.
۵- برای خودروهای سنگین داشتن کارت هوشمند فعالیت ضرورت نخواهد داشت.
۶- کاربری سواری صرفا دارای زیر مدل یوده و سایر کاربری ها کف سنی ندارند.
۷- امکان ثبت نام کاربری تاکسی در این طرح وجود نداشته و طرح تاکسی در طرحی مستقل با لحاظ ملاحظات مربوطه انجام خواهد شد.
۸- مراکزی که دارای مجوز سنگین از ستاد (و ارسال نامه از ستاد یه راهور) باشند امکان ثبت نام برای کاربری های سنگین خواهند داشت.
تبصره- ملاک فعلی مجوز گذشته صادر شده بوده و با توجه به الزام داشتن پروانه بهره برداری در سال آتی برای همه مراکز، امتیازات گذشته مراکز و همچنین سیستم جدید ارزیابی (پس از ابلاغ) مورد عمل قرار خواهد گرفت.
۹- سایر ضوابط اجرایی طرح دقیقاً همانند «طرح آسمان من» می باشد.
۱۰-تاکید می گردد مراکز با تمرکز در انجام درست عملیات اسقاط از ورود به حوزه مربوط به خرید و فروش خودروی فرسوده و سایر مواردی که به فرایندهای تجاری واردکنندگان می باشد، در موقعیت شغلی مرکز خودداری نمایند.
۱۱- تاکید می گردد مراکز اسقاط در تبلیغات رسانه ای از اعطای خودروی جایگزین و تسهیلات بانکی و همکاری با شرکتهای واسطی که با این شکل فعالیت می نمایند، (مگر با ذکر بدون ارتباط این موضوع به فرایند اسقاط و صرفاً با شرکتهای مجاز تحت نظارت بانک مرکزی و خودروسازان) خودداری نمایند.
۱۲- مراکز اسقاط از ذکر نام و نشان ستاد و سایر دستگاه های دولتی، که تعهداتی را متوجه دولت و ستاد نمایند، اکیداً خودداری نمایند.
۱۳- با توجه به برنامه ستاد در شفافیت هویتی مراکز اسقاط کلیه مراکز اسقاط ضمن ارائه آخرین تغییرات و سایر اسناد و مدارک هویتی مربوطه، نسبت به یکسان سازی نام حقوقی مرکز در ستاد و راهور به سرعت اقدام نمایند.
۱۴- کلیه مراکز اسقاط ضمن اعلام جابجایی مکانی به ستاد (در صورت انجام)، از فعالیت در مکانی خارج از مکان مورد تایید ستاد اکیداً خودداری نمایند.
۱۵-با توجه به تاکیدات متعدد ستاد در سال جاری، به اطلاع مراکز اسقاطی که دوربین خود را هنوز فعال نکرده و یا پروانه بهره برداری را به ستاد ارائه ننموده اند، می رسد تا پایان سال ۹۳، برای انجام این دو کار مهلت داشته و در سال آتی (با مهلتی بسیار کوتاه)، تا زمان رفع دو مشکل فوق، دسترسی ثبت نام و پذیرش مسدود خواهد شد.

۱۶- مراکز اسقاط همانطور که در تعهدنامه خود نیز بدان متعهد شده اند از واگذاری کلیه امور مرکز به پیمانکار خودداری نموده و در سال آتی برای نظارت بر این موضوع، سوابق بیمه ای مرکز دریافت و بررسی خواهد شد.
سایر موارد مربوطه مانند یکپارچگی مکانی اسقاط و بازیافت، نظارت بر بازیافت (با کنترل بیجک های ذوب)، رفع انباشت طرح های گذشته در نرم افزار قدیم و جدید، متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.
پیشاپیش از همکاری و قانونمداری کلیه مراکز اسقاط تقدیر و تشکر می گردد.

سید وحید سعادت
مدیر امور مراکز اسقاط
 

اعضای محترم :

اطلاع واصله حاکی است سامانه طرح معادل سازی از سوی ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت از اول هفته آتی برای اجرا و ثبت نام طرح معادل سازی ، فعال خواهد شد .

انجمن صنفی

اعضا ی محترم :

در طرح معادل سازی خودروهای سنگین کارت هوشمند جزو مدارک مورد نیاز نیست .

وجود این کارت هوشمند صرفاً جهت استفاده از تسهیلات بانکی و دولتی مورد لزوم می باشد و درطرح معادل سازی فعلی نیاز به آن وجود ندارد

انجمن صنفی

قیمت فلزات

اخبار صنعت

اخبار انجمن

اعضای محترم برابر اعلام قبلی روزهای دوشنبه هر هفته قیمت فلزات پایه ضایعاتی بر روی سایت نجمن صنفی اعلام می¬شود با تشکر انجمن صنفی  

ادامه مطلب »

اعضای محترم آخرین قیمت فلزات ضایعاتی پایه در روز جاری مورخه ۹۳/۱۱/۲۷در بازار تهران به شرح ذیل می-باشد: باطری هر کیلو ۳۵/۵۰۰ ریال سیم روکش دار هر کیلو ۸۳/۰۰۰ ریال رادیاتور برنجی هر کیلو ۱۱۷/۰۰۰ ریال رادیاتور آلومینیومی هر کیلو ...

ادامه مطلب »

شرایط جدید تاسیس مراکز اسقاط و بازیافت خودرو

جواز تأسیس و پروانه بهره¬ برداری بازیافت خودرو برای مراکز اسقاط و دارا بودن شخصیت حقوقی درخواست دهندگان از الزامات تاسیس مراکز اسقاط و بازیافت خودرو است.   سرپرست معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ضمن ...

ادامه مطلب »

اعضای محترم

      به نام خدا   اعضای محترم برابر شیوه نامه اجرایی و دستورالعمل نحوه مزایده و اسقاط خودروهای دولتی با توافق و هماهنگی معاونت محترم نوسازی و فنی مهندسی راهور ناجا تهیه و برای اجرا به وزارت امور ...

ادامه مطلب »