اخبار انجمن

به نام خدا

جناب آقای مهندس سپهر
دبیر محترم انجمن صنفی
با عرض سلام و احترام
تدبیر تشکیلاتی و تصمیم هیئت مدیره و بازرسین انجمن صنفی در آخرین جلسه خود مبنی بر کاندید نمودن حضرتعالی برای انتخابات موسسه مهاب در جلسه مجمع هم موردتایید شرکت کنندگان قرار گرفت و یکبار دیگر شما و انجمن مورد اعتماد قاطبه صنعت قرار گرفتید.
برای شما سلامتی از درگاه حضرت حق مسئلت نموده و آرزومندیم کما فی السابق در ایفای مسئولیت خطیر خود بردبار و موفق باشید.

باتشکر
رئیس هیئت مدیره انجمن

نامه به مدیرعامل محترم موسسه مهاب

به نام خدا

 

جناب آقای مهندس علیرضا چلوی

مدیرعامل محترم موسسه مهاب

با عرض سلام و احترام

برگزاری نشست موفقیت آمیز مجمع عمومی موسسه مهاب را به شما و ریاست هیئت مدیره و اعضای هیئت مدیره و بازرس آن موسسه تبریک عرض نموده و امیدواریم در سایه همدلی و تدبیر مشترک فی مابین نهادهای صنفی حرکت عمومی صنف به سوی رشد و تعالی و موفقیت گام بردارد.

در این مسیر مقدس هموراه پایدار و بردبار و پیروز باشید و انجمن صنفی نیز در کنار شما کما فی السابق همراه و مددکارتان خواهد بود.

 

باتشکر

رئیس هیئت مدیره

مصطفی جودی

دومین نامه ارسالی انجمن صنفی به اتاق بازرگانی

به نام خدا

جناب آقای بهمن عشقی

با عرض سلام و احترام

احتراماً عطف به نامه شماره ت الف/۹۴/۶۰۱۵ مورخ ۱۱/۰۵/۱۳۹۴ مبنی بر برگزاری جلسه مشترک با سازمان بیمه تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی موارد ذیل از سوی انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده کشور جهت طرح در جلسه صدرالاشاره به حضورتان ایفاد می گردد.

مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده در راستای اجرای قانون مالیات برارزش افزوده اکثراً مشمول بوده و با توجه به شرایط و مراحل ثبت نام، اقدامات لازم را در خصوص ثبت نام در نظام مالیات برارزش افزوده انجام داده اند. مشکل قابل طرح در رابطه با اجرای قانون مالیات برارزش افزوده عدم اجرای صحیح مراکز طرف حساب با شرکتهای اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده خصوصاً شرکتهای فولادی و ذوبی می باشند بعنوان مثال بار فلزات قراضه برای شرکت ذوب ارسال می شود در این مرحله ارسال کننده بار امکان تنظیم فاکتور فروش را ندارد زیرا آیتم های اصلی فاکتور فروش اعم از میزان خالص بار ارسالی، قیمت روز آهن قراضه و کرایه حمل را در اختیار ندراد پس از تخلیه بار ارسالی توسط شرکت ذوب صورت وضعیت بار ارسالی ارائه می گردد که در این مرحله باید فاکنور فروش تنظیم و برای شرکت ذوب ارسال گردد. شرکت ذوب نیز اصل وجه بار ارسالی را بدون مالیات برارزش افزوده برای مراکز اسقاط کارسازی می نماید و جریان وصول مالیات برارزش افزوده بار ارسالی خود فرآیندی جداگانه و پیگیری هایی مجدانه نیاز دارد که در برخی موارد به نتیجه منجر شده و در برخی موارد نیز نتیجه ای حاصل نشده و مرکزاسقاط باید از محل درآمد خود این موارد را پرداخت نمایند.

فرآیند اسقاط و بازیافت خودرو فرسوده، فرآیند زیست محیطی بوده که متغیرهای بسیاری در وجود و احیای صحیح این صنعت دخیل هستند از آن جمله می توان کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا، رونق صنعت خودرو، رونق صنعت فولاد و سایر موارد و صنایعی که به نوعی وابسته و یا همگرا با این صنعت می باشند. لذا تحمیل هزینه هایی همچون مورد صدرالشاره باعث بی انگیزگی و عدم تمایل سرمایه گذاران بخش خصوصی در این صنعت خواهد شد.

 

باتشکر

رئیس هیئت مدیره

قیمت فلزات

اخبار صنعت

اخبار انجمن

اعضای محترم نامه ذیل از سوی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران به انجمن صنفی ارسال شده است:

ریاست محترم انجمن ها / اتحادیه ها / سندیکاها / صندوق ها / فدراسیون ها / کنفدراسیون ها سلام علیکم موضوع: اعلام نظر مودیان بخش خصوصی در خصوص مشکلات با دو سازمان بیمه های اجتماعی و دارائی نظر باینکه براساس ...

ادامه مطلب »
انجمن صنفی کارفرمائی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده ایران

به نام خدا   اعضاء محترم انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده با سلام احتراماً به استحضار می رساند:  اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی تهران طی نامه ای از علاقمندان جهت عضویت در شورای مشترک بازرگانی ...

ادامه مطلب »
انجمن صنفی کارفرمائی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده ایران

اعضای محترم انجمن صنفی

به اطلاع می رساند: برابر هماهنگی قبلی جلسه ای راس ساعت ۱۵/۰۰ در دفتر انجمن صنفی در روز جاری تشکیل گردید. شرکت کنندگان در این جلسه اعضای ذیل عضو هیئت مدیره بودند. ۱- مهندس علی اصغر سپهر ۲- مهندس علیرضا ...

ادامه مطلب »
انجمن صنفی کارفرمائی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده ایران

باسلام

از همکاران محترمی که در آخرین جلسه هیئت مدیره پرداخت مبالغی را برای خرید ( خانه صنف ) تقبل نمودند بدین وسیله تقاضامندست که وجوه مربوطه را به حساب انجمن صنفی واریز و رونوشت فیش واریزی را به دفتر انجمن  ...

ادامه مطلب »